Son Haberler
Anasayfa » Genel » Boncuk Kaynak
Mikro Boncuk Kaynak
Mikro Boncuk Kaynak

Boncuk Kaynak

Saç kaynağını severek kullanan ve saç kaynak kullanıcılarının birçoğunun saç kaynakları arasından kuaförler arasındaki ismi halka kaynak halk arasındaki ismi boncuk kaynak ya da keratin kaynak arasında seçim yapmak zorunda kaldıklarında bir çoğunluğunun tercih ettiği saç kaynağı çeşidinden birisidir.

Mikro Boncuk Kaynak
Mikro Boncuk Kaynak

Bizim tercihimiz halka kaynak& boncuk kaynak saç kaynak uygulamalarının içlerinde en kolay ve pratik kullanıma sahip olan, saç kaynak fiyatı olarak en ekonomik ve ilerleyen zamanda 3 – 4 ay sonra saçtan çıkarılması en kolay ve zahmetsiz saç kaynak çeşidi unvanına sahip yegâne saç uzatma sistemidir. Saç kaynak sistemleri Halka kaynak ve Boncuk kaynak hakkında merak edilen birçok şeyin cevaplarını da bu sayfalarda bulacaksınız.

Halka kaynak nedir?

Halka kaynak nasıl yapılır?

Halka kaynak bakımı nasıl yapılır?

Halka Kaynak Fiyatları

Boncuk Kaynak yaptıran 100 Gerçek İnsan Saçı modeli (Gerçek boncuk kaynak kullanıcıları)

Halka Kaynak kullanımı nasıldır?

Halka Saç kaynak saça zarar verir mi?

Halka kaynak video

Boncuk kaynak & Halka Kaynak nedir ve nasıl yapılır?

Halka kaynak namı diğer Boncuk kaynak saç kaynak çeşitlerinden bir tanesidir, boncuk kaynak kısa saçı uzatmak veya dolgunlaştırmak için kullanılan ve en fazla saç uzatmak için başvurulan kaynak yöntemlerden bir tanesidir.

Boncuk kaynak yapmak için gerekli olan I tip kaynak ucu diye adlandırdığımız 0.75gr ila 1gr saç tutamlarının gramajı saçın uzunluğuna göre değişmektedir.  Saç teli tutamlarının 1gr lık kaynak uçlarının saf keratin maddesi ile hazırlanarak kalem ucuna benzer keratinli saç kaynak uçlarının boncuk diye adlandırılan mikro halkaların içerisinden özel bir tığ yardımı ile geçirilmek suretiyle özel kaynak pensesi ile sıkıştırılır. Boncuk kaynak işleminde kullanılan malzemeler ve her türlü saç kaynağında kullanılan ham saçın kaliteli saçlar olması ve  saç kaynak malzemelerinin boncuk yada halka diye adlandırılan mikro halkaların ve saç uçlarının hazırlanmasında kullanılan keratin maddesinin saflığı; ve en önemlisi saçınıza kaynak uygulayacak olan saç kaynak uzmanın sıradan bir kuaför değil bu işin eğitimini almış sertifikalı ve diplomalı bir saç kaynak uzmanı olması çıkacak olan kaynağın sonucunu etkiler.

Halka Kaynak & Boncuk Kaynak uygulamalarında estetik olarak sonucun güzel olması için öncelikle kullanılması gerekli olan saç ham sınıf olarak “Virgin Hair” olmalı.

Peki, nedir bu 1 kalite saç sınıfı? Virgin Hair nedir? Dünya saç piyasasında 1. kalite “Raw hair” olarak tabir ettiğimiz ham işlem görmemiş bağışlayıcı kişiden bir tutam olarak kesilen saçların içlerinden parlaklığı, dalgası, saç tellerinin inceliği ve kalınlığı en iyi 1. kalite 100% gerçek insan saçlarını saç uzmanlarının 7 aşamalı kalite testinden geçerek “1A+ Virgin Hair” saçlardan seçilmesi gerekir. Sach ® Saç Kaynak Merkezi olarak biz sadece 1A+ Virgin Hair kullanıyoruz.

1 Kalite Ham Saç
1 Kalite Ham Saç

SACH ® Saç Kaynak Merkezinin uygulamış olduğu saç kaynaklarında sizlere sunmuş olduğu 1A+  sınıf “Virgin hair” kullanarak imal edilen halka kaynak, keratin kaynak, boncuk kaynakta kullanılan saçları 1. sınıf İtalya’dan ithal ettiğimiz saf  keratin maddesi ile kendi imalathanemizde hazırlamaktayız.  Sach ® Saç kaynak uzmanı Murat Kolukırık denetiminde titizlikle hazırlanan saç uçlarını müşterilerimizin kullanımına sunmaktayız.

Halkalı kaynak ve boncuklu kaynakta kullanılacak olan halkaların kalitesi kaynakta en önemli malzemelerden birisidir. Boncuklar kaynakta önemlimi, nasıl mı? Piyasada birçok halkalı kaynak için üretilen orijinal “silicon mikro rings” ler yani boncuklar vardır ve bunlardan bazıları elektrik kablolarını birbirine tutturmak için kullanılan sıradan halkalarda mevcuttur. Halka ürünlerin imalinde kullanılan madenler farlı olabiliyor kalite sırasına göre titanyum halka, alüminyum halka, bakır halkalar olmak üzere3 farklı kalitelerdedir. Boncuk kaynakta kullanılması gereken halka sadece titanyum ve içi saçınızı ezmemesi ve saça zarar vermemesi için silikon ile kaplı olması gerekiyor.

Sıradan ve saç kaynağı için uygun olmayan halkalar ise Bakır ve Alüminyum halkalardır bu ürünler nem gördüğünde bozulurlar. Alüminyum halkalar küf şeklinde oksitlenme yapar, bakır halkalarda yeşil oksit, alüminyum halkalarda ise beyaz küf şeklinde oksitlenme yaparak saç derisinde alerjiye neden olabilmektedir.

Düşük kalite madenlerden üretilen Bu bakır ve alüminyum halkaların içi yüzeyi düz ya da vida şeklinde olabilmektedir.  Saç kaynağında saçınızdan aşağıya kayma yapmaması için 2 adet kullanılmaktadır. Bunu da genelde saç kaynak eğitimi olmayan ve müşterilerine boncuk kaynağınızın daha sağlam olması için size iki adet halka takacağını söyleyen kuaförlerin bu saçı ezen ve saça zarar veren bir işlemi uygulamamalarına dikkat etmelisiniz. Eğer saçınızda ikişer adet halka kullanılıyorsa bilin ki kalitesiz malzemeden saç zarar veren bir işlem yapılıyordur.  Bu halkalar ile biz SACH ® Saç Kaynak Merkezi olarak kullanmış olduğumuz silikonlu titanyum halkalar arasındaki farkı aşağıdaki fotoğraflarda rahatlıkla görebilirisiniz.

1. Kalite Sarı Silikonlu Halka
1. Kalite Silikonlu Halka
1. Kalite Silikonlu Halka
1. Kalite Silikonlu Halka
İçi Yivli Halka
İçi Yivli Halka
İçi Yivli Halka
İçi Yivli Halka
İçi Yivli Halka
İçi Yivli Halka
İçi Yivli Halka
İçi Yivli Halka

Hakkında Murat Kolukırık

Check Also

saç kaynak

Mikro Saç Kaynak Merak Edilenler

Mikro Saç Kaynak Merak Edilenler Evet Mikro saç kaynak yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka bu bölümü okumalısınız. …

Bir Cevap Yazın