Son Haberler
Anasayfa » Saç Kaynak » Büyülü Saç Kaynakları
Saç Kaynağı Tarihi Lady Godiva
Saç Kaynağı Tarihi Lady Godiva

Büyülü Saç Kaynakları

Saç Uzatmak, Saçınızı Dolgunlaştırmak ve Saç Stili ile Oynamak. Saç Kaynağının Geniş Dünyasında bir Gezinti.

Saç Kaynağı Tarihi Lady Godiva
Saç Kaynağı Tarihi Lady Godiva

Uzun Saçları ile tarihte ün salmış olan Lady Godiva isimli soylu kadın, eşine isyan ettikten sonra çırılçıplak bir şekilde atına biniyor ve Coventry sokaklarında dörtnala at sürüyor. Vücudunu kapatan tek örtü, çok uzun, gür dolgun, kestane rengi saçları idi. tarihte saçlarının güzelliği ile ün salmış Lady Godiva’nın sırrı neydi. Bu cesur kadın atına binmeden önce güvendiği bir kuaför, saç kaynak uzmanı ya da saç tasarımcısına gidip saçlarının biraz daha uzun ve gür olmasını istemiş olabilir mi?  Yani o kadar eski çağlarda Saç Kaynağı yaptırmış olabilir mi? Bence bu o çağlar için mümkün değil. Çünkü Lady Godiva M.S. 1000 yılında yaşamıştır, oysaki saç kaynak, peruk ve postişlerden farklı olarak, çok yeni ve teknolojisi sürekli evrim geçiren bir saç uzatma ve yoğunlaştırma işlemidir. Saç kaynağından ilk olarak bin dokuz seksenli yılların sonlarında bahsedilmeye başlanıyor ama asıl saç kaynaklarının popüler olması yani“patlama” yaptığı yıl doksanlı yılların başı ile 2000 yıllar arasında yaşanıyor.

Saçlarını uzatabilmek, gürleştirmek yani dolgunlaştırabilmek ve bu şekilde saç kaynak sistemleri ile kadınların çekiciliğini ve görünümü tamamen değiştirebilmek, yüksek sosyetedeki birçok kadını heyecanlandırıp yüreğini fethediyor ve çok kısa süre içinde Saç Kaynak sistemleri profesyonel saç tasarımcılarının en çok yaptığı iş haline geliyor. İlk çağlardan günümüze kadar kaynak yapılacak saçları bulma ve onları saçlara ilave edecek bir şekilde hazırlama işi ayrı bir sanat haline gelmiştir,( yani gerçek insan saç telleri ile yapılan kaynak ürünlerinden bahsediyoruz.)  Saç kaynak modellerinin şekli çok değişmemiş de olsa, saç kaynağı uygulama teknikleri büyük bir teknolojik gelişim ve ilerleme gösterdi.

Kuaför, Güzellik ve kozmetik sektöründe Saç kaynaklarına talep arttıkça, sadece Avrupa’da değil, tüm dünyada üretim yapan firmaların sayısının bir hayli arttığını da söylemeye gerek yok. Saç kaynak piyasasında irili ufaklı binlerce firma bulunmaktadır, günümüzde en bilinen ve güvenilir kaliteli idealist saç kaynak markalarının “SACH ®” Kaynak Merkezi gibi ortak olan tek hedefleri var. 1.kalite Virgin Hair diye kalitesi etiketlenen ham işlem görmemiş saçtan üretilen en üst seviyede nihai saç kaynak ürününü ile saç kaynağını mükemmelliğin doruğuna ulaştırmak. Saç kaynaklarında kullanılan saçarın sadece 1. kalite Virgin Hair olması şart çünkü bu saç kaynakları çalışmanın başarısı, saç tutamlarının kalitesi direkt bağlantılıdır.

Saç kaynakları konusu ile ilgili olan başka bir önemli nokta da, sadece bu işi uygulayacak olan saç kaynak uzmanının değil, aynı zamanda bir saça uygulanabilip uygulanamayacağının tanısını da koyacak olan saç tasarımcı kuaförün saç kaynak işi için ne kadar hazırlıklı ve eğitimli olduğuna da bağlıdır. Saç uzatma sistemleri ve bu amaçla, başlıca saç kaynak üretici firmaları “Saç Kaynak Eğitimleri” sunuyor. Türkiye’de dünya saç kaynak markaları ile yarışan en iyi saç kaynak firması “SACH ® Saç Uzatma ve Saç Kaynak Sistemleri” ve bu saç kaynak uzmanlık eğitimini veren kişi Murat Kolukırık’tır. Saç kaynağı sektöründe 1992 yılında Amerika New York ve Washington da aldığı saç kaynak uzmanlığı eğitimi ile Türkiye de saç kaynak uzmanı Murat Kolukırık sunuyor. Bu saç kaynak eğitimlerinden elde edilecek başarı ise tamamen saç tasarımcısının deneyimi ve duyarlılığına bağlı. Bu eğitimler sonucunda eğitime katılan katılımcılara SAÇ KAYNAK sertifikası verilmektedir.

Saç Kaynak Eğitim Sertifikası
Saç Kaynak Eğitim Sertifikası

SACH ®  Hair Extensions markasının tescilli üreticisi ve sanat direktörü Murat Kolukırık sizlere şunları söylüyor: “Saç Kaynak Uzmanlığı eğitimi bizim en güçlü olduğumuz konulardan biri. Keratinize olan saçların ki (Bu teknik neredeyse görülmeyen, çok ince, çok rahat ve saç teli üzerinde kesinlikle belli olmayan çok doğal görünen bir saç kaynak tekniğidir.) Saç kaynak uzmanlığı ve doğru kaynak uygulanması konusunda bazı seminerler öneriyoruz. Bunun yanı sıra “Brezilya örgüleri” ve örgülerin üzerine dikiş yolu ile eklenen diğer öğelerin uygulaması konusunda da kurslar organize ediyoruz. Bu son iki saç kaynak tekniği, çok kıvırcık ve dalgalı saçlar için bilhassa daha uygundur.

Hakkında Murat Kolukırık

Check Also

Saç kaynak uzmanı

Boncuk Kaynak ve Mikro Kaynak

Boncuk Kaynak ve Mikro Kaynak Boncuk Kaynak ve Mikro Kaynak Arasındaki Farklar Boncuk Saç Kaynak …

2 yorum

  1. betül yorulmaz

    Birde Kayseride aynı özellikte bize saç kaynağında yardımcı olacak birileri olsa ne güzel olur..

Bir Cevap Yazın