Son Haberler
Anasayfa » Makyaj » Gelin Makyajı » Gelin Makyajı
gelin-makyaji
gelin-makyaji

Gelin Makyajı

Gelin Makyajı

gelin-makyaji
gelin-makyaji

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır en önemli soru budur gelin adayları için.

Gelin makyajı konusunda uzmanlaşmış ve birçok gelin adayını tanımış bir makyöz olarak fikirlerimi ve olması gerekenleri anlatacağım bu yazıda.

Kısa başlıklar altına dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

gelin-makyaji-nasil-yapilir
gelin-makyaji-nasil-yapilir

1-Gelinin Saç,Ten ve Göz Rengi;

Gelin makyajı için kesinle sizin ve makyözünüzün dikkat etmesi gereken en önemli noktadır.Sarışın mavi gözlü bir gelinle kumral kahverengi renkli gözlü bir geline yapılacak makyaj arasında dağlar kadar fark vardır.Sarışın gelinlere açık mavi ve pembe tonları yakışırken kumral bayanlarda inanılmaz derecede soğuk ve basit durur.Kumral bayanlara yine tenlerine göz önüne alarak toprak tonları,yeşiller, bronz kahveler ve siyahlar daha çok yakışır.

Bu konuda bir kaç gelin makyajı modelleri ekledim,bakınız.

2-Düğün yeri ?Kır Düğünü mü , Salonu Düğünü mü?

Gelin Makyajları
Gelin Makyajları

Bunun ne önemi var diyenler de olabilir ama önemi büyük.Eğer kır düğünü gibi açık bir mekanda düşünüyorsanız makyajınız koyu olmaktan öte hafif fresh bir havada ama aynı zamanda fark edilir olmalı.Ama kışın evleniyorsanız ya da kapalı bir salonda ( otel salonu, nikah salonu vb ) çok koyu makyajlara kaçmaktan yine güzelliğinizi ön plana çıkaracak gelin makyajı modellerini tercih etmelisiniz.

3-Gelin Saçı –Gelin Başı

Gelin Saçı Modelleri
Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı stiliniz aynı zamanda makyajınızı belirler.Çok ağır topuz modelleri tercih ediyorsanız makyajınızda keza ona uygun ve daha resmi (diğer tabirle ağır ) olmalı.Ama salık saç modellerini tercih ediyorsanız da ona uygun daha hafif makyaj tercih edebilirsiniz.Burada önemli nokta Gelin saçınızı ve Gelin makyajınızı yapacak uzmanların uyumlu çalışmaları.Yandaki resimde Sach Kuaför olarak Murat Kolukırık yapmış olduğu gelin saçı modelini göreceksiniz.

4-Gelinlik Modeli

Gelinlik-Modelleri
Gelinlik-Modelleri

Gelinliğinizin tam rengi nedir, kesim modeli, üzerinde takılar var mı, kısa mı uzun mu, gelin duvağınız uzun mu kısa ? Bunlar ince detaylar olarak görünebilir gözünüze ama önemli.Bunları sormayan bir kuaför ve makyözden uzmanlık bekleyemezsiniz.Rakı beyazı bir gelinlikte daha canlı tonlardan oluşan gelin makyajı yapılması gerekirken soluk yada kırık beyaz denen gelinlerde gelin makyajınız toprak tonlarından yana olmalı.

5-Gelin adayının İstediği,

Doğal Gelin Makyajı
Doğal Gelin Makyajı

Unutmayın o gün sizin gününüz.Siz ne hayal ediyorsanız nasıl bir gelin olarak görünmek istiyorsanız öyle olmalı.Gelin saçı veya Gelin makyajı olarak kafanızda tasarladığınız şeyler olabilir ki bu normal.Ama her şeyi uzmanına bırakmak gerekir bir yerde.

Unutmayın siz bir kere gelin oluyorsunuz biz binlerce gelin görmekten öte gelin yaratıyoruz.O yüzden gelin saçı ve gelin makyajında en doğrular biz de gizli.Gazete veya dergi gipürlerinden kesmiş olduğunuzda fotoğraflardaki modellerin aynısı olamazsınız ama sizi o gün prenses gibi yapmak da bizim elimizde.Bize güvenin.

Saygılarımla,

Uzman Makyöz Nurgül Kolukırık

Profesyonel Makyöz Nurgül Kolukırık
Profesyonel Makyöz Nurgül Kolukırık
Makyöz Nurgül Kolukırık
Makyöz Nurgül Kolukırık
Haoute Couture Bridal Makeup
Haoute Couture Bridal Makeup
Çırağan Sarayında Gelin Makyajı
Çırağan Sarayında Gelin Makyajı
Gelin Makyajı
Gelin Makyajı
Gelin Makyajları
Gelin Makyajları

0532 3018690 nurgulkolukirik@gmail.com

Nurgül Kolukırık İletişim  0532 301 8690

Birebir iletişim için sadece bu numaradan aramanız gerekir.

Hakkında Murat Kolukırık

Check Also

Gelin Makyajı

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır İzle

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır Video İzle Gelin Makyajı en önemli makyaj çeşitlerindendir.  En özel gününde …

6 yorum

  1. Yah Ben sadece Bir insana nasıl bir hakej yaptıra bilirim ben surekli gözlümü oynatıyorum ve napmam gerek ve gözümü içne nasıl cektirim baskasınaa Konu bu ve canımı sıkanda bu

  2. Gözümü Nasıll Cektircem bİRR YARDIMCII LÜTFENN ..

  3. merhaba ;
    öncelikle verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkürler …. keske vıdeolarınız olsa bu dahada çok süper olacak … BAŞARILARINIZIN DEVAMINI TEMENNI EDERIM….

Bir Cevap Yazın