Son Haberler
Anasayfa » Makyaj » Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj
Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj nedir?

Kalıcı Makyaj Kaş
Kalıcı Makyaj Kaş

Kalıcı makyaj; lokal anesteziyle de uygulanabilen ağrısız bir medikal uygulamadır. Kalıcı makyaj veya güzellik uzmanlarının değimiyle ‘mikro-pigment uygulaması, mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğneyle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması olarak açıklanıyor. Anti alerjik boyalar özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermiyor. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt rengine uyumlu makyaj uygulanıyor. Bu sayede ciltteki bazı ufak kusurlar kapatılabiliyor veya anatomik bozukluklar giderilebiliyor. Böylece kişi daha bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır

Kalıcı Makyaj Dudak
Kalıcı Makyaj Dudak

Majör uygulama alanları, kaş, göz, dudaktır. Ayrıca bazı hastalıklar sonucu kaş, kirpik ve saç kaybı oluşmuş kişilerde bu alanlar doğala benzeyen çizgilerle kalıcı olarak doldurulabilir. Meme ameliyatları sonucu göğüs ucu oluşturulmasında, derideki renk farklılıklarının giderilmesinde, bazı lekelerin derinin normal rengine dönüştürülmesinde, yapay ben ve benzeri talepleri karşılamada rahatlıkla kullanılabilir.

Kalıcı Kaş, göz ve dudak Makyajı

Kalıcı Makyaj Eyeliner
Kalıcı Makyaj Eyeliner

Kaşları seyrek olanlar, hiç kaşı olmayanlar, kaşlarında yara ve ameliyat sonrasında boşluğu kalanlar, kaşının şeklini beğenmeyenler, kaşları ince ve asimetrik olan kişilerde uygulanır. Gözlüksüz makyaj yapmakta zorlananlar, makyaj yaparken elleri titreyenler, göz çevresini belirginleştirmek isteyenler, yüzüne göre küçük gözleri olanlara uygulanır. Ayrıca istenilen renkte çizgi çekilerek gözlere daha anlamlı bir ifade de verilebilir. Dudak kenar çizgisinin kalıcı olarak çizilmesini ve belirginleşmesini isteyenlere, üst veya alt dudaklarında asimetri bulunanlara, dudak çevresi belirsiz ve dudak renginin soluk olduğu kişilere, dudakların çekici ve dolgun bir görünüme kavuşturulmasını talep edenlere uygulanır.

Kalıcılığı Nedir?

Bunlar cilt türüne göre değişiyor. Kuru bir ciltse daha uzun süre dayanıyor. Ama normal bir ciltse daha uzun süre kalıyor. Türkiye’de bu işi uzman olarak yapan 100 kişiden fazla kişi yoktur. Mesela sarışın bir bayana gidip de kapkara bir kaş yapmanın olmayacağını bilmek. Bence deneyim, malzeme kalitesi ve hijyende bitiyor. Kalıcı makyaj için en iyi mevsim yaz mevsimidir. Denizde, kumda, güneşte, havuzda, saunada çok bakımlı olacak kadınlar. Sabah erken kalkayım hazırlanayım derdi bitiyor.

Uygulama Süresi

Yaklaşık 3 saat sürüyor hangi bölgeye yaptıracaksanız o bölge için uçuk hapı alabilir ve alkolle temizlerseniz eğer 2-3 günde izlerin hemen geçmesini sağlarsınız.

Aşağıdaki Resimleri büyülterek daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Kaş
Kalıcı Makyaj Kaş
Kalıcı Makyaj
Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı makyaj için Nurgül hanımı arayıp randevu almanız gerekmektedir.

Telefon: 0532 301 8690

Kalıcı Makyaj Uzmanı Esma Ulu
Kalıcı Makyaj Uzmanı
Kalıcı Makyaj Kaş
Kalıcı Makyaj Kaş
Kalıcı Makyaj Uygulamaları
Kalıcı Makyaj Uygulamaları
Kalıcı Makyaj Dövme
Kalıcı Makyaj Dövme
Kalıcı Makyaj Örnekleri
Kalıcı Makyaj Örnekleri
Kalıcı Makyaj Göz
Kalıcı Makyaj Göz

Hakkında Murat Kolukırık

Check Also

Yılbaşı Makyajı

Yılbaşı Makyajı 2014

Yılbaşı Makyajı 2014 Evet yeni yıl yaklaşıyor. Siz Sachkuaför takipçileri için hazırladı. Umarız  şimdiden programınız …

Bir Cevap Yazın