Son Haberler
Anasayfa » Genel » Ombre Saç Rengi Nasıl Yapılır? 12 Adımda Obmre Saç Rengi Yapma
Ombre Saç Rengi Nasıl Yapılır
Ombre Saç Rengi Nasıl Yapılır

Ombre Saç Rengi Nasıl Yapılır? 12 Adımda Obmre Saç Rengi Yapma

Ombre Saç Rengi 12 Adımda Nasıl Yapılır

Ombre saç rengi son günlerin popüler saç renk trendi şu anda son hızıyla popüleritesini arttırmaktadır.! Eğer sizde ombre saç rengi nasıl yapılır merak ediyorsanız işte size 12 adımda nasıl uygulanır fotoğraflı anlatımı.

 

GEREKLİ ARAÇLAR : Şişli tarak , boya kaseleri , saç boyama fırçaları , saçları yoplamak için lastik , aleminyum folyo ve pens.

1. . OMBRE SAÇ RENGİ nin genel özelliği saç diplerinin koyu ortalara doğru daha açık ve en uçlarında en açık olmak üzere 3 tonda en popüler olan yöntemidir.  Öncelikle ne tonda saç rengi istediğinize karar vericeksiniz. Ve OMBRE saç rengi için olmazsa olmaz saç açıcılar

ve saç boyası ve oksidan krem

2 . Saçınızın doğal ayrımını bularak doğal olarak nasıl kullanacağınızı tespit edin.

3 . Saç diplerine krepe yaparak. Saçlarınız arkada iki ve yanlar olamak üzere Dört bölüme ayırınız ve saçınızın en ön kısmını ayırınız. Saç diplerine krepe yapmamızdaki amaç saçlarda keskin hatlar ile saç acıcı izi kalmaması ve saçın degradeli bir şekilde renginin açılmasını sağlamak.

4 . Dört bölüme ayırmış olduğunuz saç tutamlarını atkuyruğu gibi lastikle toplayın.

5 . Ve At kuyruğunu gevşetin . At kuyruğunun küçük kısımlarını alın ve onları biraz çekren gevşetin . Bu saçınızda renk herhangi bir sabit hat oluşturmayacağınızdan emin olun.

6 . Önden ayırmış olduğunuz parçayı dışarıda bırakın . Önde ayırmış olduğumuz bölüme farklı bir teknik kullanacağız.

7 . Bölümlere ayırdığınız saçları küçük tutamlar ile (iyice açılması için) folya içerisine alarak saç açıcısını saça sürünüz ve folyoyu kapatın

8 . Burada en önemli teknik saç uçlarına açık renk saç açıcı kullanın saçın o diplerine yaklaşık 10 cm kala açıcı sürmeyin

9 . Saçın üzerine açıcıcıyı sürerken saçın içlerine derinlemesine sürmemek için diplerden 10 aşşağıdaki en son açıcı süreceğiniz yerde fırça darbelerini enine kullanabilirsiniz.

10 . Saç uçlarında daha açık bir renk elde etmek için saç uçlarına doğru daha yoğun bir açıcı yı derinlemsine bolca sürünüz.

11 . Saçının açılmasını istemediğini bölümlerini folyo kağıt ile korumaya alınız.

12 . Ön bölümde ayırmış olduğunuz bölümü kaşlarınızın altında bir bölümü izalayarak perde inceliğinde rastgele tutamları folya içerine alarak açıcıyı uygulayın.

Saçta istediğini açıklığı elde edene kadar kontrol ederek açılmasını bekleyin ve yeterli açıklığı elde ettikten sonra saçlarınızın açılmış olan böllümlerinin üzerine tercih etmiş olduğunuz saç rengini uygulayın.

 

Merak ettikleriniz Saç Uzmanı Murat Kolukırık’a bu sayfada sorabilirsiniz.

Hakkında Murat Kolukırık

Check Also

saç kaynak

Mikro Saç Kaynak Merak Edilenler

Mikro Saç Kaynak Merak Edilenler Evet Mikro saç kaynak yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka bu bölümü okumalısınız. …

4 yorum

  1. Iyi geceler murat bey civciv sarisini nasil elde edebilirim kodu nedir

  2. merabalar… benim saçım şuan 8.0 ve biraz 9.1 20 volumlu açık kumral oolur dediler ama üstleri karamel gibi bakır gibi çirkin bi renk uçlarmda yeşilimsi oldu. ben saçlarımı sarıya yakın istiyorum veya üstleri açık karamel uçları ombre uygulamalı ne yapabilirim bunun için?? yanıtlarsanız çok sevinirim..

Bir Cevap Yazın