Son Haberler
Anasayfa » Rasta » Rasta Nasıl Yapılır » Rasta Nasıl Yapılır

Rasta Nasıl Yapılır

Rasta

RaSTa

Aslında çok bilinen ama uygulaması hakkında pek bilgi ve beceriye sahip olan kişi sayısı az olan Dreadlock (RaSTa) bir saç modelidir.

Birkaç uygulama şekli vardır ama bunlardan en sağlam ve doğal olanı, doğal RaSTa’dır, yani tığla yapılan, balmumsuz olanıdır. Tabi bunun yanında el becerisi ve sabırda en önemli faktördür. RaSTa’yı Yaptıracağınız kişinin önce yaptığı işleri ve uyguladığı yöntemi araştırıp sonra kime yaptıracağınıza karar vermelisiniz, çünkü geri dönüşüm zor ve masraflıdır.

Bu nedenle gerçek RaSTa fiyatları diğer RaSTa(sahte) fiyatlarına göre daha fazladır. Sonuçta bu işlemler bir kere yapılacağı için tekrar beğenmediğiniz RaSTa’larınızı düzelttirmek size daha pahalıya mal olacaktır.

Tığ yardımıyla yapılan RaSTa’lar hem hijyenik ve hem görüntü açısından daha revaçta ve daha sağlıklı. Bu nedenle fiyatından çok sonucuna odaklanmanız daha doğru olur.

Hakkında Murat Kolukırık

6 yorum

  1. tığ ile yapılan rastanın işlem süresi ne kadar sürede bir yenilenebilir. ve fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorum.

    • Rasta uygulaması bazı saçlarda10 saat aralıksız sürmekte yada iki gübe yaymaktayız. Rasta yapılacak olan saç ilave kaynak yapılacaksa bu süre 3gün de sürebilmektedir. Rasta Saç Kaynak işleminde ek saçı rasta kullanıcısının saçına herhangi bir çıt çıt , boncuk yada keratin kullanmadan doğal bir şekilde krepe yaparak saça yedirerek yapıyoruz. Rasta bakımı ise saç diplerinin uzamasına bağlı olmak üzere 3 ay ila 6 ay saçın uzama hızına bağlı.

  2. maliyeti ne kadar ve nerede yapılıyor bu işlem?

  3. 950 iyi bir fiyat 509 tl ye yapanlarda var fakkat guvenemiyorum yaklaşık 40_45 cm sacim varve dreadlock yaptirmayi düşünüyorum. 2 sorum var. 1.Bakirkoyde oturdugum icin kendi merkezinizde olucakdegil mi ?
    Yaklasik 1000 butcem var sacim fazla gür degil. İnce rasta istiyorum.digak sacima kaynakta dusununmuyorum ortalama nekadar maliyeti olur bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın